Folie dla przemysłu farmaceutycznego

Dostarczamy najwyższej klasy opakowania i folie dla farmacji.

Farmaceutyczna folia PVC/PVDC to produkt o bardzo niskiej przepuszczalności gazów. Folia składa się z warstw, które w połączeniu zapewniają wieloletnią trwałość, bardzo wysoką izolację dla gazów i cieczy oraz całkowite bezpieczeństwo. 

Materiał PVDC to kopolimer polichclorku winylidenu. To  on zapewnia bardzo niską przepuszczalność gazów. PVDC ma konsystencję lateksu, ale po zestaleniu jest kruchy, przez co samodzielnie nie nadaje się do produkcji opakowań. Unikalna technologia łączenia warstw PVC/PVDC pozwalają uzyskać materiał o doskonałych parametrach mechanicznych i izolacyjnych, zachowujący odpowiednią elastyczność i zmniejszoną kruchość w temperaturze pokojowej. W procesie produkcyjnym ściśle kontrolujemy wszystkie parametry, w tym grubość warstw folii, temperaturę procesu oraz czas obróbki termicznej. 

Nasza folia idealnie nadaje się do pakowania leków, które ze względu na możliwość ulatniania się, wymagają szczelnych opakowań. Zachowanie najwyższych norm bezpieczeństwa pozwalają zagwarantować nam nawet dwuletni okres trwałości opakowań państwa produktów.

 

Cechy folii PVDC dla farmacji

Nasze folie PVDC spełniają najwyższe wymagania koncernów farmaceutycznych.

Folie PVDC dla farmacji znajdują zastosowania w zakresie:

  • pakowaniu leków
  • pakowanu suplementów diety
  • pakowaniu innych farmaceutyków

Folie PVDC izolują pakowane produkty farmaceutyczne i są barierą dla czynników zewnętrznych, takich jak 

  • wilgoć, która może zniszczyć produkty
  • zapachy
  • gazy mogące reagować z produktami medycznymi, przez co obniżające ich trwałość
  • czynniki biologiczne, takie jak mikroorganizmy, mogące skazić leki

Folia farmaceutyczna PVDC jest gwarantem całkowitej izolacji leków i innych produktów medycznych. Dostarczamy sterylnie zapakowany produkt w pakietach o rozmiarach dostosowanych do potrzeb klienta.